Chatová osada U koupalištěKontaktní osoba: Petr Hruška, Recepce-tel.: 604 593 544, web: chatky.nachodsko.com, e-mail: 1089hruskapetr@seznam.cz

Odkazy: Firmy


http://www.ubytovani-nachod.com - Katalog Ubytování.

 Levné ubytování Nové Město nad Metují, chatky s vlastním WC - kemp, vhodné místo pro Vaše rekreace a klidná dovolená v přírodě.

                                                                                                                                          Poslední aktualizace této stránky 15.07.2018
                                                                                                                                          Kontrola funkčnosti uvedených odkazů 17.března 2018 

 

61. KOPALNIJA NIKLU A OPÁLU SZKLARY - HUTA  www:kopalniaszklary.pl  od Kudovy Zdrój 61 km


Uzavřený podzemní důl na nikl a opál se nachází vpravo od silnice v obci Szklary asi 200 metrů od hlavní silnice E 67 vedoucí od naší státní hranice na Wroclaw. Jde o rozsáhlé důlní dílo vytvořené ve skále, prohlídka je možná s průvodcem, její délka je 1 hodina. V podzemí není elektrické osvětlení, každý obdrží ochrannou přilbu a kvalitní baterku. K vidění je jednak samotné důlní dílo a samozřejmě ve stěnách žíly nerostů. Prohlídka je zcela nenáročná, nejsou zde žádná stoupání ani schody. Je zde možné zakoupení nerostů na památku za dobrou cenu. Parkování je možné buď přímo u vstupu do štoly nebo u silnice na parkovišti, kde je i obchod a možnost občerstvení. Parkovné se neplatí. Samostatně je možné podívat se na haldy hlušiny za dolem. Nedaleko je možné navštívit arboretum ve Wojslavicích - viz bod 52 těchto výletů nebo velmi pěkné muzeum domovního vybavení v Ziębicích, které jsou vzdáleny 24 km - popis je pod číslem 62. Důl je přístupný od května do konce září každý den mimo pondělí. (Přidáno 22.7.2016)
Pro další mé snímky z tohoto místa klikněte  "ZDE"
Vstup do doluNa prohlídkovém okruhuHornický kahanŽíly nerostů v podzemíŽíly nerostů v podzemíŽíly nerostů v podzemíŽíly nerostů v podzemíChodba vytesaná ve skále

62.ZIĘBICE MUZEUM SPRZĘTU GOSPODARSTWA DOMOWEGO  www.muzeumziebice.pl od Kudowy Zdrój 70 km


Na náměstí v budově radnice se nachází skutečně pěkné muzeum vybavení domácnosti. Jde o dvě poschodí expozice a v suterénu budovy pak ještě výstava chladných i palných zbraní. K vidění je zde vše patřilo k vybavení domácnosti, u žehliček je zde největší sbírka v Polsku, k vidění je třeba unikátní pračka, kde praní obstarával elektromotor a ohřev byl plynovým hořákem v podstavci a opravdu mnoho zajímavých a hodnotných sbírkových předmětů. Parkování je možné zdarma v bočních ulicích kolem náměstí. Zajímavostí je, že o sobotách je vstup zcela zdarma, jinak vstupné je 6 nebo 4 Pzl. Jako samostatný cíl na výlet je to dosti daleko, ale lze to spojit s návštěvou dolu na nikl - viz bod 61, arboreta ve Wojslawicích viz bod 52 či některým z výletů zde popsaných, které jsou na trase kolem silnice E 67 jako Žabkowice s křivou věží (bod 41) či zámkem v Kamenci Žabkovickém (bod 40). (Přidáno 22.7.2016)
Pro další mé snímky z tohoto místa klikněte  
"ZDE"
 Budova radnice kde je muzeumMaličká ukázka z expoozice zbraníOltář cechu kolařského z roku 1670Část sbírky žehličekExpozice vývoje pračekJak to vypadalo v kuchyníchKancelář fotografaKlíče a zámky 

63. PIECHOWICE -  EXKURSE DO PROVOZU SKLÁŘSKÉ HUTĚ JŮLIA -   https://hutajulia.com/zwiedzanie/  - 20 km od Kowar

Tento výlet je vhodný pokud zavítáte do Kowar na Park miniatur (viz bod č.) či do uranového dolu v Kowarech (viz bod č.) případně i do Kamienej Góry na prohlídku podzemní továrny Projekt ARADO (viz bod č.) jinak je od nás poměrne vzdálený. Jedná se o funkční sklářskou huť s výrobou křišťálového skla. Cesta od Kowar je dobře značená ukazateli k huti, parkování na továrním dvoře zdarma, stejně jako WC. Prohlídka trvá 60 minut, je sice v Polském jazyce, ale uvidíte jak samotné sklářské pece v provozu, práci dělníků "foukačů" u pece i celou výrobu křišťálového skla včertně jeho boušení. Prohlídky jsou každých 30 minut, v případě velkého zájmu mohou výpravy s provodcem vysílat i po 15 minutách za sebou. Je možné fotografování bez použití blesku, dokonce na prohlídku je možné vzít i psa, ale příliš to nedoporučují. U pokladny jsou dvě prodejny jejich výrobků s možností zakoupit si cokoliv celého sortimentu, platba je možná i kartou. Huť Jůlie má více jak 100 letou historii a po neúspěšné privatizaci ji zjískal soukromník, který výrobu obnovil, v současné době je zde zaměstnáno na 130 lidí a výrobky jsou z více jak 80% určeny na export do celého světa. 
U sklářské pece
Pro další mé fotografie z hutě kliknětě klikněte  "ZDE", 
 
 
Další informace v češtině můžete hledat na stránkách: 
https://www.polsko.travel/cz/opevneni-tvrze-a-vojenstvi/po-stopach-jantarove-komnaty/
 Tato stránka bude postupně doplňována o další zajímavosti, musím je nejdřív objevit poté osobně navštívit a nafotit. Rozhodně nechci přidávat odkazy na místa, která jsem sám nenavštívil jen podle údajů z průvodců či internetu.
 Prosím případné návštěvníky stránky o laskavé upozornění na změny, které sami zjistili, že na některé zde uváděné turistické atrakci je to již jinak, než já v popisu uvádím, případně i o typy vhodné k doplnění i na nefunkční odkazy na www stránky, což se občas stane, že provozovatel adresu změní. Stačí napsat na email 1089hruskapetr@seznam.cz. Předem děkuji za spolupráci a budu se snažit co nejrychleji to opravit.
 
 Objednávky a informace na telefonu (+420) 604 593 544 nebo email: 1089hruskapetr@seznam.cz 
 

Kontakt

PETR HRUŠKA

Privat: Hradčany 1089, Nové Město nad Metují

Mob.: (+420) 604 593 544
Recepce: Tel.: (+420) 604 593 544

E-mail: 1089hruskapetr@seznam.cz

QR kód
Chatová osada U koupaliště - netfirmy.czKempy a tábory - netfirmy.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporucujeme: Zajímavé odkazy a články.